Про нас

Бібліотека ЧДУ імені Петра Могили


Творчий шлях бібліотеки розпочався з моменту утворення самого університету в липні 1996 року. З того часу і по сьогодення триває робота з організації книжкового фонду, інформаційно-пошукового апарату, створюється потужна матеріально-технічна база. За 18 років фонд бібліотеки збільшився у 5 разів і на 01.09.2013 року становить 159983 примірника. Це нові сучасні видання, спрямовані на задоволення інформаційних потреб студентів, професорсько-викладацького складу та співробітників ЧДУ імені Петра Могили, сприяння навчальному процесу та науково-дослідній діяльності.

Бібліотека активно розвивається. У 2002 році читальний зал бібліотеки «переїхав» до нового приміщення. Великий та просторий зал на 180 робочих місць одразу став осередком навчального, наукового, суспільного та культурного життя університету й місцем, де перетинаються шляхи студентів, викладачів і працівників навчального закладу.

Світлина Ольги Грищенко


На початку 2009-2010 навчального року почав свою роботу територіально відокремлений підрозділ бібліотеки: відділ літератури іноземними мовами - ВЛІМ (11-й корпус) з фондом у 19.489 примірників 45 мовами світу та окремим читальним залом на 50 робочих місць.

Окрім формування якісного фонду, бібліотека працює над створенням позитивного світогляду молодої людини. На базі читальної зали працюють літературний клуб, клуб цікавих зустрічей, кіноклуб тощо.

Світлина Ганни Петроченко

Працівники бібліотеки організовують і проводять тематичні виставки, огляди літератури, заняття з бібліотечно-бібліографічних знань.

Світлина Ганни Петроченко
Бібліотека має сторінки на фейсбуці: https://www.facebook.com/pages/Бібліотека-ЧДУ-імені-Петра-Могили/636129226456215 та вконтакті: http://vk.com/club23821097
Бібліотека одна з перших серед бібліотек ВНЗ міста започаткувала створення «віртуальних» книжкових виставок як форми інформування про нові надходження та розкриття фонду бібліотеки.

2003 року бібліотека розпочала роботу над створенням електронного каталогу. Автоматизація бібліотечних процесів здійснюється на основі інформаційно-бібліотечної системи «УФД/Бібліотека».

На сьогодні електронний каталог містить у собі більше, ніж 80000 записів – книги та статті з періодики. Функціонує корпоративний каталог періодичних видань, які отримують бібліотеки ВНЗ міста. Задля впровадження системи електронних замовлень та видачі документів розпочато роботу по штрихкодуванню фонду. На черзі – створення електронних робочих місць для користувачів бібліотеки.

На сьогоднішній день штат бібліотеки складає 16 осіб. Кваліфіковані та обізнані працівники бібліотеки завжди нададуть допомогу в навчальній, науковій та освітній діяльності. Беруть активну участь у заходах по підвищенню власної кваліфікації.

До структури бібліотеки входять три відділи:
  • наукової та навчальної літератури (у складі читального залу, абонементу та ВЛІМ);
  • інформаційно-бібліографічний (з сектором обробки літератури та сектором дисертаційних та дипломних робіт);
  • відділ комплектування та наукової обробки літератури. 
До складу відділу наукової та навчальної літератури також входить територіально відокремлений підрозділ: відділ літератури іноземними мовами (абонемент та читальний зал).
Бібліотека, яка разом з університетом пройшла шлях становлення та росту, нині і у подальшому розвиває свою діяльність завдяки підтримці високого професійного рівня своїх співробітників та використанню у своїй роботі сучасних технологій.

Взято з: //Чорноморський державний університет імені Петра Могили: довідник. - Миколаїв : Вид-во ЧДУ ім. Петра Могили, 2012. - С.45-46